instruktori sastanak
Novosti

Nadbiskupijski centar za pastoral mladih “Ivan Pavao II.”

Instruktori spremni za novu generaciju animatora

instruktori sastanakNadbiskupijski centar za pastoral mladih Ivan Pavao II. već 10 godina realizira program Temeljnih formacija animatora – Mladi za mlade, čiji je cilj potaknuti mlade da teže cjelovitom razvoju, kroz jačanje katoličkog identiteta i nesebični rad u župnim zajednicama. Da bi ovaj cilj naišao na svoje ostvarenje među mladima, već godinama brinu animatori instruktori koji rade na provođenju programa te nastoje ovaj poziv živjeti s posebnom odgovornošću, kontinuirano radeći na osobnoj izgradnji, znajući da prvenstveno svojim primjerom trebaju potaknuti mlađe generacije na rast u vjeri, otkrivanje i nesebično dijeljenje darova s drugima.

Stoga je u susret desetoj jubilarnoj generaciji animatora, koja će na put temeljnih formacija krenuti već u petak 17. studenog, u prostorijama Nadbiskupijskog centra za pastoral mladih Ivan Pavao II. u subotu 11. studenog održan pripremi susret animatora instruktora, u čijoj srži su bile dodatna edukacija u radu s mladima i međusobno povezivanje jednih s drugima, a sve to prožeto duhovnom notom. Tako su već u jutarnjim satima, instruktori prionuli edukativnoj radionici tijekom koje su ovoga puta imali priliku naučiti nešto više o najranjivijoj skupini djece – onoj koja je obilježena pečatom nasilja. Naime, u sklopu projekta Because we care (Edukacija o zaštiti djece) radionicu je vodila mr.sc. dr. Azra Arnautović, pedijatar, psihoanalitičar i integrativni psihoterapeut za djecu i adolescente, s kojom su instruktori mogli razgovarati o tome kako prepoznati nasilje nad djecom, ali i kako im u tim situacijama pružiti zaštitu, sigurnost i podršku.
U nastavku dana, instruktori su iskoristili priliku da zajedno s koordinatoricom projekta Marijom Puljić i asistenticom Kristinom Čuturić razmijene iskustva stečena u realizaciji programa kroz proteklo razdoblje te da se pripreme za dolazak budućih animatora. Cjelodnevni susret je okrunjen zajedničkom svetom misom u kapelici Centra koju je predvodio vlč. Ivan Ivančević, kapelan župe Uznesenja Blažene Djevice Marije na Stupu, kada su instruktori posebno molili za novu vrijednu generaciju animatora kao i milost kako bi na najbolji mogući način mogli mlade usmjeravati ka jedinom savršenom animatoru – Isusu Kristu.

M.P.

Tagovi: ANIMATORI

Leave a Comment

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)